Kupon podarunkowy – kiedy warto go sprawić?

Prezenty, premie, awanse. Niekiedy bardzo ciężko wybrać nam odpowiedni prezent dla kogoś, kogo nie znamy lub nie mamy pomysłu na konkretną rzecz. W takim wypadku z pomocą przychodzi kupon podarunkowy, który sprawdzi się w każdej okazji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj ten artykuł!

Kupon podarunkowy – wersja papierowa lub elektroniczna   

Kupon podarunkowy kiedyś był dostępny jedynie za pomocą sklepów stacjonarnych. Obecnie można także wykorzystywać go za pomocą sklepów online. Obecnie także nie ma znaczenia, czy karta jest fizyczna czy elektroniczna. Można ją wykorzystać w sklepie fizycznym, jak i tym na stronie www. 

Jest to także bardzo wygodny sposób na zakupy. Nie trzeba wtedy udawać się osobiście do sklepu i można skorzystać z oferty online. Zazwyczaj w trakcie składania zamówienia pojawia się odpowiednia rubryka, w którą należy wpisać dane z kuponu podarunkowego. 

Kupony podarunkowe to świetny sposób na wynagrodzenie pracowników i pokazanie im, że są dla nas, jako pracodawców, bardzo ważni. Jest to także o wiele lepszy pomysł na premię niż tradycyjny przelew na konto, ponieważ kupon podarunkowy jest bardziej elegancki. Pracodawca może wybrać sklep i kwotę na konkretny kupon, dzięki czemu pracownicy mogą zakupić prezenty dla siebie lub bliskich albo zrobić zakupy spożywcze, aby przygotować smakowite święta. 

Rodzaje kuponów podarunkowych 

Może być kilka rodzajów kuponów podarunkowych. Pierwszy rodzaj kuponu podarunkowego to taki, który przeznaczony jest do wykorzystania u konkretnego dostawcy czy w jakimś sklepie. Zazwyczaj takie kupony podarunkowe dostępne są w sieciowych sklepach odzieżowych. 

Istnieją także kupony podarunkowe, które pozwalają na otrzymanie zniżki na konkretne usługi, np. do kosmetyczki do fryzjera, ale można ja także wykorzystać w restauracjach czy hotelach. Tego typu kupony mają jednak swoje ograniczenia w postaci daty, kiedy trzeba wykorzystać kupon. 

Ostatnim z rodzajów jest kupon podarunkowy, który posiada daną kwotę do wykorzystania i można nim zapłacić w różnych sklepach, z którymi firma wydająca kupony ma podpisaną umowę. Jest to chyba także najlepszy rodzaj kupony, ponieważ dzięki temu to osoba obdarowana decyduje, gdzie i kiedy wykorzysta kupon prezentowy. 

Kupon podarunkowy posiada zarówno wady, jak i zalety, jednak w przypadku obdarowywania pracowników jest to jeden z lepszych sposobów na nietuzinkowe docenienie ich pracy i chęć nagrody. Taki kupon z pewnością będzie wyglądał lepiej niż zwykły przelew na konto czy koperta z pieniędzmi.

freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *