Karta lunchowa – co musisz o niej wiedzieć?

Karta lunchowa to bardzo ceniony benefit. Pracownicy często chwalą sobie tego typu rozwiązania, przez wygodę oraz fakt, że nie muszą wydawać większości swoich pieniędzy na lunch. Jeśli zastanawiasz się, na czym polega karta lunchowa i jakie płyną korzyści z jej posiadania. 

Co to jest karta lunchowa?

Karta lunchowa to część benefitów, które pracodawca może zapewnić swojemu pracownikowi. W obecnych czasach pracownicom zależy nie tylko na wynagrodzeniu, ale również dodatkach pozapłacowych. Benefity pracownicze są różne, a spółki wciąż wymyślają nowe sposoby na umocnienie swojej pozycji na rynku pracy. Karta lunchowa może im to zapewnić, ponieważ na polskim rynku jest to stosunkowa nowość. Za granicą o wiele częściej spotyka się tego typu benefity i są one cenione przez pracowników. 

Jak działa karta lunchowa?

Karta lunchowa to przede wszystkim oszczędność pieniędzy pracowników na jedzeniu. Pracodawca musi zaplanować wcześniej ten wydatek i zamówić odpowiednią ilość kart, a także podpisać umowę z odpowiednim dostawcą jedzenia lub kilkoma pobliskimi restauracjami. Później rozdaje się katy zasilone odpowiednią kwotą pracownikom. Zazwyczaj na osobę przypada około 200 zł miesięcznie. Czasami może być to mniejsza lub większa kwota, w zależności od tego, jakim budżetem dysponuje pracodawca. Pieniądze z katy można przeznaczyć na wykupienie posiłków w firmowych stołówkach lub wybranych restauracjach.

Pracownicy cenią kartę lunchową

Wielu pracowników bardzo ceni sobie ten rodzaj benefitu, ponieważ wiele osób zastanawia się jak oszczędzić na jedzeniu w pracy. W obecnych czasach rzadko kiedy przynosi się własne jedzenie do biura, a ceny tych gotowych produktów cały czas drożeją. Dlatego karta lunchowa jest naprawdę miłym i bardzo pozytywnym dodatkiem. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które pracują w trudnych warunkach, ale także i tych biurowych. Karta lunchowa może zażegnać każdy problem jedzeniowy, z którym mierzą się pracownicy. 

Czy warto zainwestować w kartę lunchową?

Karta lunchowa to przede wszystkim naprawdę duży ukłon pracodawcy w stronę pracownika. To bardzo uniwersalne benefit i powinno go docenić większość zatrudnionych. Wszyscy potrzebują przecież zbilansowanej diety podczas pracy w biurze, a karta lunchowa to idealna okazja do tego, aby zdrowo i dobrze się odżywiać. To dużo lepsze rozwiązanie niż np. karty na siłownię, z których nie wszyscy korzystają. Tymczasem na lunche udają się wszyscy pracownicy firmy. Zainwestowanie w kartę lunchową z pewnością podniesie atrakcyjność firmy w oczach obecnych, jak i przyszłych pracowników.

freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *