Jak znaleźć dobrego geodetę?

Planujesz budowę domu, kupujesz działkę i chcesz skontrolować jej granicę? Do profesjonalnego przeprowadzenia tych czynności będziesz potrzebował geodety. Przeczytaj czym zajmuje się geodeta i dowiedz się jak znaleźć godnego zaufania fachowca tego typu.

Czym zajmuje się geodeta?

Geodeta wykonuje prace związane z pomiarem ziemi, wyznacza również punkty graniczne, wznawia znaki graniczne, a także wytycza budynki. Ponadto opracowuje dokumentację geodezyjną w formie map, wykazów, rejestrów oraz zestawień czy wyznaczenia tarasu z kompozytu.

Kiedy zatrudnisz geodetę?

Geodetę z pewnością zatrudnisz, gdy budujesz dom, czy realizujesz jakąkolwiek inną inwestycję budowlaną. Geodeta jest niezbędny także wtedy, gdy chcesz skontrolować granicę działki oraz w sytuacji, gdy należy podzielić ziemię, która ma być dziedziczona. Geodeta bada teren i sporządza dokumentację, znając się przy tym na kwestiach prawnych. Osoba wykonująca taki zawód dysponuje szeroką wiedzą i umiejętnościami. Dzięki skorzystaniu z jego pomocy masz gwarancję, że prace wykonywane będą w sposób prawidłowy i bezpieczny.

Jak znaleźć dobrego geodetę?

Szukając geodety, zapytaj wśród rodziny, czy znajomych – być może korzystali w ostatnim czasie ze wsparcia takiego fachowca i terazpolecą ci sprawdzonego geodetę, jeżeli byli zadowoleni z jego usług. W niektórych gminach dostępne są listy specjalistów, które możesz przeglądnąć w Powiatowych Ośrodkach Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej. Najlepiej jest skorzystać z firmy geodezyjnej, która działa na określonym terenie i jest doskonale zaznajomiona z takim terenem.

Jesteś geodetą? Dowiedz się jak ulepszyć swoją pracę!

Z pewnością warto ułatwiać i ulepszać swoją pracę. Dlatego warto wybrać program dla geodetów, który usprawni twoją pracę – na pewno znajdziesz rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb. Możesz wybierać pośród programów takich jak:

  • GoKart – umożliwia on kartowanie map geodezyjnych w CAD.
  • KaliBronek – służy do kalibracji rastrów w środowisku CAD.
  • Geo View – ułatwia prace na współrzędnych w CAD.
  • TranMap – służy do przenoszenia współrzędnych pomiędzy różnymi układami.
  • RawGNSS – przeznaczony jest do generowania edytowanych raportów z pomiarów GPS.

Są to programy intuicyjne, które pomogą ci rozwiązać ewentualne problemy. Zwróć uwagę również na aplikację:

  • QuickGNSS – jest to aplikacja do pomiarów GPS, może być używana na każdym urządzeniu, które ma system Android.

Sprawdź także czym jest nakładka geodezyjna na autocad – zobacz więcej i przeczytaj o jej wszechstronnych zastosowaniach!

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *