Jak dobrać idealne kolczyki do kształtu twarzy?

Dobranie idealnych kolczyków do kształtu twarzy może okazać się trudnym zadaniem, jeśli nie zna się kilku podstawowych zasad. Kolczyki to bardzo popularny dodatek, który uwielbiany jest przez większość kobiet. Jest to jeden z podstawowych i najbardziej uniwersalnych elementów biżuterii. Dobrze dobrane kolczyki stanowią bardzo ważny element stroju i potrafią nadać mu odpowiedni do okazji charakter. Kolczyki powinno się wybierać nie tylko pod kolor i styl outfitu, ale także do kształtu twarzy.

Za pomocą kolczyków możemy optycznie wpłynąć na kształt buzi, zmienić jej wygląd i w zależności od potrzeb uwydatnić jej zalety lub zamaskować pewne niedoskonałości. Ozdoby idealnie dobrane do kształtu twarzy pozwolą wydobyć z urody wszystkie jej najlepsze cechy.

Jaki model kolczyków dobrać do okrągłej, a jakie do owalnej twarzy?

Najbardziej charakterystyczną cechą okrągłej buzi jest to, że jest ona najszersza i najmocniej zaokrąglona na wysokości policzków. Owal twarzy zwęża się delikatnie w kierunku czoła i brody. Dla tego typu kształtu najodpowiedniejsze będą długie, wiszące kolczyki. Taka biżuteria wpłynie optycznie na zaokrągloną buzię, wertykalne linie kolczyków wydłużą i wyszczuplą twarz. Mając okrągły kształt twarzy lepiej nie decydować się na okrągłe kolczyki, które dodatkowo wpłyną na optyczne zaokrąglenie rysów. Odpowiednie będą wiszące kolczyki z perłą. Ich kształt wyszczupli twarz, a perła nada jej delikatności i subtelnych rysów. Ponadto doskonale będą prezentowały się przy każdej okazji – na co dzień i na uroczystości.

Twarz owalna, o regularnych, równych rysach, bardzo ułatwia wybór kolczyków. Jedyne, na co trzeba uważać to długość biżuterii. Jubilerskie ozdoby nie powinny być zbyt długie, gdyż mogą one wyglądać nieco karykaturalnie, wydłużą rysy twarzy i może stać się nadto pociągła. Krótkie, subtelne kolczyki o geometrycznym kształcie, ozdobione delikatną perłą, będą doskonałym wyborem. Mając owalne rysy twarzy, nie trzeba obawiać się niemalże żadnych kształtów ani kolorów. Dowolność wyboru daje wiele możliwości.

Do kwadratowych i trójkątnych kształtów twarzy najlepiej będą pasowały kolczyki okrągłe i owalne. Wszystkie, które zrównoważą ostrzej zaznaczone rysy buzi. Panie z takim kształtem twarzy doskonale będą wyglądały w większych i mniejszych wiszących kołach. Dobrze dobrany model kolczyków może zmienić wyraz twarzy i wspaniale podkreślić jej zalety. Warto też eksperymentować i przymierzać różne kolczyki, mimo że są pewne wytyczne, to nie ma pewności, że sprawdzą się przy każdym typie urody.