Kupujesz tablice magnetyczną? Nie zapomnij o akcesoriach!

Tablice magnetyczne stają się niezwykle popularne – w domach, biurach czy szkołach. Są one praktycznym narzędziem, ale też dzięki nim dzieci świetnie się bawią, a wygląd tablic sprawia, że mogą one stanowić ciekawe dopełnienie pomieszczenia.

Decydując się na zakup tablicy, należy pamiętać o odpowiednich akcesoriach, takich jak flamastry, płyn do tablic, gąbka czy magnesy… Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, na co zwrócić uwagę, podejmując decyzję o zakupie tablicy.

Wygoda i praktyka a tablice magnetyczne

Tablice magnetyczne, tak jak i akcesoria do tablic, powinny być praktyczne i wygodne w użytkowaniu. W Internecie można znaleźć propozycje zakupu różnego rodzaju tablic magnetycznych, które cechują się innymi rozmiarami czy kolorami. Dzięki temu każdy może dopasować tablicę odpowiednio do swoich potrzeb i możliwości.

Wybór odpowiedniej tablicy zależy od jej przeznaczenia. Akcesoria powinny być dopasowywane w taki sposób, aby maksymalnie przedłużyć żywotność tablicy oraz jak najbardziej ułatwić sobie korzystanie z niej.

Akcesoria do tablic suchościeralnych

Warto zwrócić uwagę na tablicę magnetyczną suchościeralną, która ze względu na swoje cechy wymaga specjalnego traktowania. Do codziennego użytku należy wybrać odpowiednie markery i pisaki suchościeralne. Najlepszej jakości produkty tego typu cechują się wyrazistością i pięknymi kolorami, które przykuwają oko.

Kiedy przyjdzie czas na pozbycie się kolorów z tablicy, należy sięgnąć po gąbkę lub ściereczkę. Pielęgnacja tablicy to bardzo ważna sprawa, dlatego do jej czyszczenia należy używać dedykowanych tej czynności ściereczek albo gąbek. Specjalne produkty pozbędą się tuszu, nie rysując przy tym powierzchni tablicy. Aby ułatwić sobie czyszczenie tablicy, należy sięgnąć po płyny, które pomagają pozbyć się zabrudzeń w postaci tuszu.

Kolejne ważne akcesoria to magnesy neodymowe. Dzięki nim możesz w prosty i szybki sposób przypinać karteczki lub większe kartki, na których będą umieszczone napisy i rysunki. Jest to świetny sposób na przedstawienie skomplikowanej koncepcji, przeprowadzenie szkolenia czy na zabawę z dziećmi. W zależności od potrzeb można wybierać większe lub mniejsze magnesy, które mają różne kształty.

Ostatnie akcesorium, o którym wspomnimy, to taśma samoprzylepna do tworzenia linii na tablicach. Przeznaczona jest ona dla osób, które chcą wykorzystywać tablicę do tworzenia tabeli o różnym układzie. Siatki, które powstają dzięki taśmie, są równe i wyglądają bardziej estetycznie od tych narysowanych pisakiem.