Angielskie słówka na Dzień Kobiet – poznaj popularne zwroty

Wielkimi krokami zbliża się bardzo ważne święto, jakim jest Dzień Kobiet. Jeśli chcesz wyrazić swoją wdzięczność kobietom za to, że są i za to… jakie są, zapoznaj się z najważniejszymi zwrotami związanymi z kobietami i relacjami z nimi. Oprócz kwiatów, czekoladek lub innych wyszukanych prezentów możesz zaskoczyć ukochaną Ci osobę wyrażając wdzięczność w co najmniej dwóch językach!

W dzisiejszej rzeczywistości coraz częściej podejmuje się temat sytuacji kobiet w świecie i społeczeństwie. Wielu mężczyzn wspiera kobiety w walce o ich prawa nie tylko w Polsce, ale też w różnych zakątkach wszystkich kontynentów (sister under the skin – mężczyzna, który wspiera kobiety w walce o ich prawa).

Obecnie świat to też Internet, a w nim – media społecznościowe – gdzie wiele influencerek pokazuje swoje talenty i wyznacza nowe trendy (it girl – popularna dziewczyna, która wyznacza trendy w jakiejś dziedzinie). Wiele dziewczyn i kobiet pokazuje w Sieci, że mają wiele do powiedzenia i ich głos jest ważny – są niezależne i same potrafią o siebie zadbać (be your own woman).

Chcesz szybko nauczyć się języka obcego? Sprawdź, jak łatwo przyswoisz język angielski w Profi Lingua!

Dzień Kobiet i miłosne relacje po angielsku

Oczywiście Dzień Kobiet to także święto miłości. Dla wielu mężczyzn i kobiet druga osoba, która podobnie myśli i żyje jak ona, to a man/woman after your own heart, czyli bratnia dusza.

Największe szczęście mają ci, którzy znaleźli swoje bratnie dusze i zakochują się w sobie (to fall in love with someone). Jednak zanim nastąpi zakochanie, czyli miłość, zwykle jest okres zauroczenia (to have a crush on someone). Często pierwsze miłości pojawiają się w bardzo młodym wieku. Mowa wtedy o puppy love.

Wiadomo, że w miłości, jak w życiu – najtrudniejszy pierwszy krok. Pierwszym krokiem jest zazwyczaj zaproszenie kogoś na randkę (to ask someone out). Jeśli pierwsza randka i kolejne się powiodą, można wtedy mówić o tym, że się z kimś chodzi (to date). Z czasem randkowanie przeradza się w coś więcej i dwie osoby wchodzą w bliższą relację. Mowa wtedy o tym, że są one w związku (to be in a relationship).

Niektórzy świadomie wybierają życie singla (to be single – być singlem).

Komplementy po angielsku

Dzień Kobiet to też doskonała okazja do prawienia komplementów. Oto kilka przykładów:

  • You look stunning! – Wyglądasz zachwycająco!
  • I love your earrings – Podobają mi się Twoje kolczyki
  • This dress is gorgeous – Ta sukienka jest cudowna!

Wszystkim Kobietom życzymy wszystkiego najpiękniejszego!