Jak wprowadzić do domu odrobinę świeżości?

Mówi się, że to w drobiazgach i szczegółach tkwi cały smak i esencja wystroju domu. Nie da się z tym stwierdzeniem nie zgodzić. Czasem zmiana kilku, pozornie nieistotnych elementów, może wprowadzić do pomieszczenia powiew świeżości.

Najprostsze rozwiązania są zazwyczaj najlepsze. Dlatego, zanim podejmiesz decyzję o generalnym remoncie, rozejrzyj się po swoim mieszkaniu i zastanów się, jakie elementy można wymienić lub co dodać, by odświeżyć wystrój. Najszybszymi i najtańszymi rozwiązaniami, czyli najbardziej pożądanymi będą małe zmiany. Modne i designerskie dodatki, to klucz do rozwiązania problemów z nieciekawym wnętrzem domu.

To, co możesz zrobić na początek, to wymienienie donic lub kupienie kolorowych osłonek na te, które już posiadasz. Na sofie w salonie ułóż poduszki obleczone w nowe, wzorzyste lub gładkie poszewki, dobierz do nich narzutę. Nowe tekstylia zmienią starą sofę nie do poznania. Kolorowe poduchy, donice czy nowe zasłony nadadzą wnętrzu Twojego mieszkania zupełnie nowego wyglądu, bez konieczności robienia generalnego remontu i kupowania drogich mebli. Zmiana aranżacji nie musi oznaczać ponoszenia wysokich kosztów. Wiele zmian można wprowadzić budżetowo – oszczędzając czas i pieniądze.

Zmiana wystroju domu z pewnością będzie miała korzystny wpływ na nastrój jego mieszkańców. Otaczanie się rzeczami, które sprawiają radość i są miłe dla oka zawsze przynosi dobre efekty.

Modne i piękne obrazy na szkle

Pomysłowa metamorfoza to lekarstwo na nudne wnętrze. Zwykle nie potrzeba wiele, dlatego rewolucyjne burzenie ścian i zrywanie podłóg warto zostawić na sam koniec, gdy już nic nie będzie można poprawić.

W spokojnych i stonowanych wnętrzach, gdzie ściany mają jednolity kolor, dobrym pomysłem będzie dobranie obrazów z motywem roślinnym. To ożywi wnętrze i nada mu inny wymiar. Jeśli jednak obrazy malowane lub drukowane na płótnie i oprawione w ciężkie ramy wydaję się zbyt klasyczne, to obrazy na szkle kwiaty będą dla nich idealną alternatywą. Nowoczesne i designerskie obrazy na szkle będą ozdobą dla każdego wnętrza.

Obrazy na szkle będą pasowały zarówno do nowoczesnych i minimalistycznych domów, jak i do wystrojów boho, czy też vintage. To wyjątkowo uniwersalny dodatek, który nie zaburzy estetyki wnętrza. Wręcz przeciwnie, dzięki obrazom na szkle pomieszczenia nabiorą nowego wymiaru, a powiew świeżości będzie widoczny już na pierwszy rzut oka.

Jeśli boisz się dużych zmian, remontów i burzenia ścian, to warto zacząć zmianę od niewielkich dodatków. W ten prosty, szybki i tani sposób wypróbujesz nowe style i dopasujesz do siebie wnętrze mieszkania. To jakimi rzeczami otaczamy się w swoich domach, definiuje także nas, ale przede wszystkim nasz gust i wyczucie stylu. Obrazy na szkle to aktualnie bardzo modny element wystroju, ale jest to rzecz ponadczasowa. Zawsze znajdzie się miejsce na to, by ścianę domu zdobił obraz z motywem roślinnym i kwiatowym.