Aparatury modułowe mają wiele zalet i szerokie zastosowanie. W poniższym artykule pokazujemy, kiedy warto zastosować tego typu rozwiązanie, aby łatwiej obsługiwać aparaturę i zwiększyć jej wydajność.
Aparatura modułowa – dlaczego warto?
Jest wiele powodów, dla których aparaty modułowe usprawniają pracę i zwiększają bezpieczeństwo. Aparaty modułowe są indywidualnie dobierane do określonego rodzaju instalacji, z którą mają pracować. Chronią one instalację przed przeciążeniami, zwarciami i przepięciami. Posiadają one wiele zalet, dlatego stanowią świetną inwestycję – w wydajność i bezpieczeństwo jej użytkownika i samej instalacji. Systemy, które bazują na aparaturze modułowej, często mają wiele użytecznych funkcji.
Legrand aparatura modułowa – kliknij i przekonaj się, że to najlepsza inwestycja!
Aparaty modułowe w większości przypadków są wykorzystywane w ramach różnych instalacji: zabezpieczających, łączeniowych, sygnalizacyjnych czy sterowniczych. Przyczyniają się one do zwiększenia efektywności korzystania z sieci różnego rodzaju, a także urządzeń oraz instalacji.
Aparatura modułowa znajduje zastosowanie m.in. w instalacjach mieszkaniowych lub komercyjnych (takich jak biura, sklepy, fabryki, urzędy itd.). Szerokie zastosowanie aparatury modułowej to dowód na to, że rzeczywiście jest ona przydatna, opłacalna i skuteczna.
Do największych plusów aparatów modułowych należą m.in.
- Ochrona użytkownika (zwiększenie bezpieczeństwa) oraz instalacji samej w sobie.
- Prosty i szybki montaż.
- Mnogość funkcji, dzięki którym można zarządzać energią i czasem, co pozwala na efektywne wykorzystanie urządzenia.
- Oszczędność miejsca (aparatura znajduje się w jednym miejscu).
- Prostota użytkowania (na wypadek awarii nie trzeba wymieniać całości aparatury, lecz tylko jej poszczególne części).
- Dostosowanie do indywidualnych preferencji (istnieje możliwość doboru poszczególnych elementów aparatury w zależności od potrzeb i przeznaczenia).
Różne rodzaje aparatury modułowej
Aparaty modułowe to m.in.:
- Rozłączniki (np. główne – izolacyjne, bezpiecznikowe).
- Wyłączniki (np. różnicowoprądowe, nadmiarowo-prądowe, silnikowe, nadmiarowo-prądowe o zwiększonej wytrzymałości zwarciowej).
- Ograniczniki (np. przepięć).
- Systemy (np. pomiaru prądu CMS).
- Liczniki (np. energii elektrycznej na szynę DIN).
Teraz z pewnością już wiesz, dlaczego aparatura modułowa to świetne rozwiązanie dla Twojego domu i biznesu!