Dublin – co zobaczyć w stolicy Irlandii? Cz. 1

Czas urlopowy zbliża się wielkimi krokami, dlatego czas pomyśleć o miejscach, do których warto się wybrać. Jednym z nim jest stolica Irlandii, czyli Dublin. Miasto oferuje liczne atrakcje turystyczne, zabytki i miejsca, które po prostu trzeba zobaczyć! Nic dziwnego, że coraz więcej turystów, w tym Polaków, decyduje się na spędzenie w Dublinie trochę czasu w poszukiwaniu wrażeń. Z pewnością osoby z każdej grupy wiekowej i o różnych zainteresowaniach znajdą w nim coś dla siebie.

Dublin nie jest wielkim miastem i nie zajmuje on dużego obszaru, dlatego bez problemu można poruszać się po nim pieszo, aby dotrzeć do najważniejszych dla turystów miejsc. Jeśli jednak planujesz zwiedzać w większej grupie, gdzie znajdują się dzieci czy seniorzy, i dłuższe spacery raczej nie wchodzą w grę, można skorzystać z komunikacji miejskiej i przejechać się słynnymi piętrowymi autobusami. Ewentualnie można skorzystać też z rowerów miejskich, których w stolicy Irlandii nie brakuje.

Czas, jaki warto poświęcić na zwiedzanie Dublina, zależy od tego, jak wiele chcesz zobaczyć i jak wnikliwie zagłębić się w poznawanie miasta. Najlepiej wybrać się tam na kilka dni (5-6 nocy), aby można było z czystym sumieniem powiedzieć, że poczuło się klimat miasta. Niestety ceny w stolicy Irlandii nie są zbyt zachęcające, dlatego wiele osób przyjeżdża tam na weekendy lub w tygodniu maksymalnie na 1-2 noce.

Chcesz podszlifować swój angielski? Zapisz się na kurs ang online.

Dzielnica Temple Bar

Pierwszą atrakcją w naszym miniprzewodniku jest dzielnica Temple Bar, która powstała w 1840 roku. Można tam spotkać liczne bary i kluby, które ciągną się wzdłuż całej ulicy. Mówi się, że znajduje się tam 666 lokali, gdzie wybór różnego rodzaju whisky jest bardzo duży (ponad 450 gatunków).

Oczywiście w słynnej dzielnicy można napić się też znakomitego piwa. Warto zwrócić uwagę chociażby na Porterhouse, który znany jest z produkcji najlepszego piwa.

W Temple Bar znajduje się też wiele miejsc, gdzie grana jest muzyka na żywo, a liczne restauracje kuszą pachnącymi potrawami.

Najbardziej rozpoznawalna dzielnica Dublina to też idealne miejsce do robienia zdjęć ze względu na kontrastowe kolory budynków, stare kamienice i niezwykły klimat wąskich uliczek. Na pewno jest to dzielnica, którą obowiązkowo trzeba odwiedzić podczas wizyty w Dublinie.

Zapraszamy do drugiej części naszego mini przewodnika!

Szkoła językowa dostosowana do Twoich potrzeb. Kliknij i przekonaj się sam!