Czy opłaca się wypożyczać samochód?

Wynajem samochodu to coraz bardziej popularna forma korzystania z usług transportowych. Cechuje się wygodą, indywidualnym podejściem do klienta oraz szerokim wyborem dostępnych pojazdów.

Biorąc pod uwagę powyższe aspekty, czy opłaca się wynajmować samochód i jakie są największe plusy korzystania z wypożyczalni samochodów? Tego dowiesz się z poniższego wpisu.

Zalety wypożyczania samochodów

Zanim zdecydujesz się na wynajem samochodu ważne, abyś poznał/a najważniejsze zalety dotyczące samego procesu wypożyczenia pojazdu. Na przykładzie firmy OMT z Tarnowa pokażemy największe plusy korzystania z oferty wypożyczalni samochodowej.

Wypożyczalnia oferuje najem aut długoterminowy oraz krótkoterminowy, a także wybór różnego rodzaju samochodów – dostawczych, osobowych i marek premium. Ponadto, w OMT samochody mogą być wynajmowane przez osoby prywatne, jak i firmy.

Do największych plusów należą:

  • wliczone ubezpieczenie pojazdu (OC / AC) w cenę najmu,
  • możliwość podstawienia i odebrania auta z każdego miejsca w kraju,
  • elastyczność i klarowne warunki najmu,
  • świetny kontakt z usługodawcą.

OMT to nie tylko wynajem samochodów z Tarnowa, lecz także inne usługi świadczone na najwyższym poziomie, takie jak całodobowa pomoc drogowa, serwisowanie samochodów i opon, stacja kontroli pojazdów, a także działanie w porozumieniu z firmami Assistance, które dostarczają samochody zastępcze w przypadku awarii czy uszkodzeń powypadkowych.

Szeroka gama oferowanych modeli sprawia, że na pewno każdy zainteresowany znajdzie auta idealne dla siebie.

Co jest wliczone w cenę wynajmu pojazdu?

Ostateczna cena za wynajem samochodu zależy przede wszystkim od klasy pojazdu i rocznika, okresu wynajmu, dodatkowego wyposażenia, wieku kierowcy, ubezpieczenia, kaucji.

To od indywidualnych preferencji i potrzeb zależy kwota, jaką trzeba zapłacić za wynajem. Ceny za jeden dzień wynajmu samochodu wahają się pomiędzy kilkudziesięcioma złotymi a kilkuset złotymi – zależne jest to także od liczby dni wynajmu.

Aby zarezerwować pojazd, można to zrobić na kilka sposobów: telefonicznie, mailowo lub bezpośrednio w biurze.

Samochód na pewno warto wypożyczyć w sytuacjach, gdy nie dysponuje się własnym pojazdem, np. w podróży służbowej czy prywatnej lub, gdy własny samochód jest niesprawny. Wypożyczenie pojazdów, takich jak busy, to świetna opcja dla firm, które nie posiadają własnej floty samochodów. Dzięki współpracy opartej na wsłuchiwaniu się w potrzeby klienta stawka za wynajem długoterminowy samochodu jest ustalana indywidualnie – tak aby obie strony były zadowolone.