Wysokie okna – światłoczułe, eleganckie i minimalistyczne

Podążanie za wolnością i przestrzenią wpisane jest w charakter każdego człowieka, nic więc dziwnego, że również w domach i mieszkaniach chcemy zastosować takie rozwiązania, które sprawią, że nasza osobista przestrzeń będzie jeszcze większa, komfortowa, a nawet sprawi, że poczujemy się bliżej natury. Takie właśnie możliwości dają wysokie okna – minimalistyczne, piękne, prestiżowe i energooszczędne – idealnie stworzone na miarę naszych potrzeb.

Światłoczułe i energooszczędne

Wysokie okno to przede wszystkim szersze spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość. Jeśli nasz dom znajduje się w pięknej okolicy, to dzięki większym przeszkleniom ta piękna okolica jest cały czas w zasięgu naszego wzroku – ma to wyjątkowe znaczenie dla naszego samopoczucia, relaksu i poczucia osobistej wolności. Wysokie okno uczyni po prostu naszą przestrzeń większą i piękniejszą, a my będziemy czuć się w niej komfortowo.

Wysokie okno to także znacznie więcej światła, co ma znaczenie szczególnie wtedy, gdy nachodzą ponure jesienne, a następnie także zimowe dni. Ilość naturalnego światła, które wpada przez duże okna, jest znacznie większa, co przekłada się pozytywnie na nasze samopoczucie, ale ma to również jeszcze inną ważną zaletę – nie musimy tak szybko zacząć doświetlać nasze mieszkania za pomocą sztucznych źródeł światła, które generują większe koszty za energię elektryczną. Wysokie okno staje się więc naturalnym i ekologicznym wyborem.

Minimalistyczne spojrzenie na świat

Nowoczesna zabudowa dąży do minimalizmu – pożądane są duże przestrzenie bogate w proste geometryczne figury i skromne w dodatki – w takie oczekiwania wpisuje się również wysokie okno, które swoją elegancję zawdzięcza właśnie prostej formie. Dzięki temu wnętrza wydają się bardziej przestronne i luksusowe, a my czujemy się w nich wyjątkowo komfortowo. Cenisz minimalistyczne podejście do życia? Wybierz dla siebie wysokie okno o prostych i cieńszych profilach, np. w kolorze metalu lub drewna!

Wysokie okno – adekwatne do indywidualnych potrzeb

Wysokie okno rozważamy już w fazie projektu, dlatego jego wielkość i kształt planowane są już znacznie wcześniej, a producent wysokich okien wykona je dokładnie według naszych osobistych potrzeb i preferencji. Przede wszystkim indywidualną kwestią są jego wymiary, które muszą idealnie wpisywać się w bryłę budynku. Nie mniej ważne są takie kwestie jak materiał, z którego okno zostanie wykonane, szerokość profili, jego klasa energooszczędności, a także dodatki i wykończenia, które mają ogromny wpływ na estetykę wykończenia.

Wysokie okno może mieć prostą formę, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby łączyć je również z innymi formami, np. łukami – wszystko to zależy od naszej wizji wymarzonego domu. Okno wysokie najbardziej efektownie prezentuje się przede wszystkim i części frontowej budynku – dzięki temu odznacza się on niepowtarzalnym stylem i klimatem. Szeroki wybór wśród tego rodzaju okien umożliwia wykonanie nawet najbardziej niezwykłych projektów nowoczesnych domów.

 

foto: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *