Wrocław – najlepsze miejsca na spacery (cz. 2)

Witaj w drugiej części naszego przewodnika po idealnych miejscach na spacer we Wrocławiu. Warto poznawać nowe miejsca, które nie są znane większej ilości osób, gdzie można się wyciszyć i odpocząć. Poniżej zamieszczamy kolejne trzy propozycje.

Pawłowice – rezydencja Kornów oraz… tajemniczy ogród

Uroczy pałac przed wojną stanowił własność bogatej wrocławskiej rodziny von Korn. Byli to wydawcy, księgarze i drukarze. Podobny pałac znajduje się w podwrocławskich Siedlimowicach, którego właścicielami byli członkowie tej samej rodziny.

Jeżeli więc chcesz odpocząć i trochę przenieść się w czasie do przeszłości, to rezydencja Kornów z pięknym, wielobarwnym ogrodem, jest do tego idealnym miejscem.

Muzeum Narodowe i Bulwary nad Odrą

Budynek Muzeum Narodowego to jeden z najbardziej charakterystycznych budynków w mieście, który porasta bluszcz. Jest on od frontu oraz od strony Odry pokryty plątaniną gałęzi. Warto odwiedzać to miejsce o każdej porze roku, jednak budynek najpiękniejszy jest jesienią, kiedy kolory zachwycają najbardziej.

Co więcej, warto przejść na drugą stronę Odry, korzystając z Mostu Grunwaldzkiego i podziwiać budynek odbijający się w wodzie. To prawdziwa gratka dla fotografów!

Masz nagły problem? Nie zwlekaj i sprawdź: hydraulik Wrocław – Psie Pole.

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego

Ogród znajdziecie na tyłach Archikatedry Wrocławskiej. Stanowi on oazę zieleni w samym centrum Wrocławia. Staw, który znajduje się w ogrodzie to pozostałość odnogi Odry.

Dzisiejszy Ostrów to wyspa tylko z nazwy, bo w XIX wieku, kiedy wyburzano fortyfikacje Wrocławia, odnoga została zasypana.