Powietrzna taksówka – zalety i wady

Podziwianie widoku podczas lotu na spotkanie? A może wielkie wejście na własne wesele? Chcesz sprawić przyjemność sobie oraz sprawić, aby naszym znajomym, rodzinie i całej reszcie opadły szczęki. Taksówka powietrzna nie tylko dowiezie Cię szybko z jednego punktu do drugiego, ale sprawi, że poczujesz się niczym gwiazda Hollywood wysiadający przed premierą filmu wprost na czerwony dywan. Powietrzna taksówka zabierze Cię wszędzie tam, gdzie potrzebujesz, a przy tym będziesz mógł podziwiać niesamowite widoki.

Zalety air taxi

Air taxi z pewnością jest szybkie. Przelot z jednego końca Polski na drugi może trwać zaledwie kilkadziesiąt minut, co zwiększa przewagę nad transportem lądowym. Na pokład helikoptera wsiąść możemy razem z towarzyszami oraz zabrać ze sobą bagaż, jeśli tego potrzebujemy. Taksówka powietrzna dostępna jest o każdej porze dnia i nocy, wystarczy zadzwonić lub napisać maila i umówić się na przelot. Powietrzną taksówkę można również wypożyczyć na dłuższy czas. Jeśli potrzebujemy dolecieć gdzieś w jeden dzień, a wrócić w drugi to Wekter Helicopters bierze na siebie odpowiedzialność zarezerwowania pilotowi noclegu. Jeśli natomiast okaże się, że helikopter nie jest w stanie wylądować w miejscu, które wyznaczyliśmy, firma organizuje dojazd do miejsca startu lub odjazd od miejsca lądowania, do miejsca docelowego.

Wady air taxi

Wadami helikopterów jest to, że nie są w stanie wylądować one wszędzie, choć nie potrzebują aż tyle miejsca co samolot. Miejsce potrzebne, aby taksówka powietrzna mogła wylądować to zaledwie kilkanaście lub kilkadziesiąt metrów wzdłuż i wszerz. Helikoptery to pojazdy lotnicze, które cechują się dużym spalaniem paliwa, a co za tym idzie, ich cena może być nieco wygórowana.

Kiedy można wynająć taksówkę powietrzną?

Taksówkę powietrzną wynająć można zawsze, kiedy tylko tego potrzebujemy. Oczywiście zdarzają się dni, w które helikopter nie poleci. Ograniczona widoczność jest największym problemem dla pilotów, dlatego może się zdarzyć tak, że podczas intensywnych opadów deszczu lub gęstej mgły helikopter nie będzie w stanie polecieć. Nie dzieje się to jednak codziennie, dlaczego taksówka powietrzna jest świetnym wyborem, jeśli chcemy uniknąć korków i dotrzeć na miejsce, na czas oraz z klasą.

Czy powietrzna taksówka przyleci po mnie wszędzie?

Taksówka powietrzna może wylądować wszędzie, o ile pozwalają na to przepisy prawa lotniczego. Oczywiste jest, że nikt na dachu swojego domu czy biurowca nie posiada heliportu, dlaczego pilotowi wystarczy większy kawałek płaskiej powierzchni, aby bezpiecznie wylądować.

 

źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *