Kontener chłodniczy z agregatem – budowa, zastosowanie, specyfikacja

W ofercie naszej firmy dostępny jest najwyższej jakości kontener chłodniczy z agregatem. Jako że ma zastosowanie w branży spożywczej (służy do przechowywania żywności) urządzenie to spełnia bardzo restrykcyjne wymogi.

Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami, budową, zastosowaniem oraz specyfikacją naszego kontenera chłodniczego z agregatem.

Kontener chłodniczy z agregatem – podstawowe informacje

Kontener chłodniczy z agregatem z vacuum global jest urządzeniem – wolnostojącą chłodnią kontenerową. Służy  do magazynowania np. tusz upolowanej zwierzyny łownej. Taki kontener musi spełniać wszelkie, nawet najbardziej wymagające normy weterynaryjne. Dzięki temu podmiot wykorzystujący taką chłodnię może być zgłoszony jako punkt skupu dziczyzny, a także używany do sprzedaży bezpośredniej. To sprawia natomiast, że można zachować najwyższą jakość upolowanego mięsa.

Kontener chłodniczy z agregatem – zastosowanie

Kontener chłodniczy z agregatem to urządzenie, którego najważniejszym zastosowaniem jest  przechowywanie upolowanej zwierzyny we właściwych warunkach. Odpowiednie budowa takiego kontenera chłodniczego zapewnia zachowanie wymagających pod tym względem, szczegółowych warunków sanitarnych. Tylko takie restrykcyjne wymogi mogą sprawić, że dziczyzna spokojnie w odpowiednim czasie dojrzeje. To zaś sprawia, że kontener chłodniczy z agregatem jest świetnym rozwiązaniem dla myśliwych. Tu bardzo istotne jest zachowanie najwyższych walorów smakowych i zdrowotnych mięsa – wydobycie z niego wszystkich tych walorów oraz ukazanie jego najwyższej jakości.

Kontener chłodniczy z agregatem – budowa i specyfikacja

Kontener chłodniczy z agregatem jest tak skonstruowany, że doskonale spełnia swoją funkcję. Jego dedykowana konstrukcja pozwala na to, aby nawet długoterminowo przechowywać w nim upolowaną zwierzynę, zachowując przy tym wszystkie, nawet te najbardziej restrykcyjne wymogi sanitarne. Ściany, sufit oraz podłoga są wykonane z płyt izolacyjnych poliuretanowych, których grubość wynosi 100 mm. Posiada atest producenta! Natomiast podłoga oprócz izolacji pokryta jest także blachą kwasoodporną – to znacznie ułatwia jej mycie oraz dezynfekcję.

Wśród specyfikacji tego urządzania warto wymienić:

  • elektroniczne sterowanie temperaturą,
  • konstrukcja samonośna, zadaszona przed wejściem oraz z tyłu nad agregatem,
  • izolowane drzwi,
  • wyposażenie w 2 kompletne układy chłodzenia, agregaty firmy EMBRACO oraz chłodnic TECNO, podwójne zadaszenie, komplet haków, wciągarka linowa elektryczna.

freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *