Jak dobrze przygotować się do polowania?

Wielu doświadczonych myśliwych z bogatym doświadczeniem wie, że niezwykle istotnym etapem polowania jest dobre przygotowanie. Dzięki dobrze zorganizowanemu polowaniu unika się wielu błędów i jest się gotowym na niespodziewane sytuacje. W artykule przedstawiamy garść istotnych informacji o tym, jak odpowiednio przygotować się do polowania. Każdy początkujący znajdzie tu ważne wskazówki, które pomogą stać się lepszym myśliwym.

Pierwsza rzecz, na którą należy zwrócić uwagę, jest praktyczne ubranie myśliwskie. Dobra odzież zapewnia bezpieczeństwo, a także odpowiedni kamuflaż i wygodę. Właściwe dobranie odzieży jest uzależnione od pory roku. Należy zwrócić uwagę wytrzymałość ubrań – stopień ich przemakalności, kolor oraz komfort noszenia.

Podstawowe ubrania profesjonalnego myśliwego to z całą pewnością:

  • ciepła kurtka (w zależności od temperatury),
  • wygodne spodnie (w których można swobodnie kucać i leżeć),
  • praktyczna kamizelka (która ma wiele kieszonek),
  • czapka myśliwska,
  • a także termoaktywna bielizna.

Chłodnie dla myśliwych w vacuum-global.pl – najlepsze rozwiązania dla myśliwych.

Ważne aspekty polowania – akcesoria, zachowanie, broń, poznanie terenu

Kilka ważnych aspektów, które dotyczą polowania:

  1. Podczas polowania przydają się różne akcesoria myśliwskie, które są pomocne w niejednej, niespodziewanej sytuacji. Są to przede wszystkim noże, termosy, plecaki, troki, ładownice, latarki, torby, pasy, obroże dla psów myśliwskich, bączki, stojaki, kamery i wiele innych dostępnych na rynku gadżetów.
  2. Bardzo ważne jest, aby podczas polowania unikać hałasu (chodzi m.in. o głośne rozmowy, krzyki, niepotrzebne dźwięki, np. dzwoniącego telefonu). Podczas polowania rozmawiaj tylko wtedy, gdy jest to niezbędne i rób to cicho – szeptem – a najlepiej używaj gestów. Im mniej hałasu wygenerujesz, tym bardziej prawdopodobne, że Twoje polowanie będzie udane.
  3. W trakcie polowania myśliwy używa broni palnej. Źle obsługiwana broń, a w dodatku niepoddana regularnej konserwacji może być zagrożeniem dla uczestników polowania i samego myśliwego. Strzały powinno się oddawać dopiero wtedy, kiedy jest się w 100% pewnym, do czego się celuje, czyli co jest obiektem, który się widzi. Każda wątpliwość to sygnał tego, że nie powinieneś/powinnaś decydować się na strzał.
  4. Ostatnia zasada dotyczy dobrego poznania terenu, na którym odbywa się polowanie. Myśliwy musi wcześniej zrobić research jak wygląda fauna i flora oraz poznać niebezpieczeństwa, które mogą na niego czyhać w terenie. Tutaj ważne jest też, aby wiedzieć, czego można spodziewać się po pogodzie i przygotować się na ewentualne utrudnienia – należy być gotowym na zmianę temperatury czy opady atmosferyczne. Pamiętaj również, że teren, na którym odbywa się polowanie, musi być do tego przeznaczony. Nie można polować wszędzie!

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *