Akcesoria do grilla, które musisz mieć!

Gdy tylko temperatura za oknem sprzyja, wiele osób nie wyobraża sobie, chociaż tygodnia bez soczystej karkówki, kiełbasek czy steków na obiad. Sport narodowy Polaków to właśnie grillowanie i nie może zabraknąć go w każdym sezonie. Pierwsze grille przed domami pojawiają się nawet końcem lutego, gdy tylko śnieg przestaje być widoczny, a w zamian piękne słońce dogrzewa w ciągu dnia. Tylko jak sprawić, aby było ona jeszcze lepsze niż dotychczas? Warto zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria na grill, które nie tylko ułatwią przygotowywanie popraw, ale i poprawią ich smak oraz sprawią, że grill przebiegał będzie w jeszcze lepszej atmosferze.

Akcesoria, które poprawią Twój komfort grillowania

Podstawowymi są oczywiście szczypce, widełki, a nawet pogrzebacz (jeśli mam grill węglowy), dzięki którym nasze grillowanie będzie samą przyjemnością. Odwracanie kiełbasek, karkówki, a nawet warzyw rękami to ryzyko poparzenia, a nawet upuszczenia naszej potrawy na ziemię. Dodatkowo w naszym zestawie do grillowania może znaleźć się również wskaźnik poziomu gazu, jeśli mamy grill gazowy lub fartuch, który nie tylko zapobiegnie ubrudzeniu się, ale i nada nad wygląd prawdziwego szefa kuchni.

Akcesoria do mięsa

Każdy grillowy wie, że odpowiednio doprawione mięso to podstawa. Oczywiście każdy ma swoją mieszankę lub po prostu lubi inne smaki, jednak zestaw do wędzenia i przyprawiania wprawi kubki smakowe każdej osoby w błogi nastrój. Popisowe dania mogą być jeszcze lepsze, a ewentualnie goście będą zachwyceni, jak dobrze podkreślony jest smak mięsa. Zestaw do wędzenia pozwoli również na przygotowanie mięsa, aby w jak najdokładniejszy sposób wszystkie przyprawy wsiąknęły do samego jego środka. Tym sposobem otrzymamy doskonały smak, który unosił się będzie w powietrzu i zachęcał do skosztowania naszych potraw.

Akcesoria do obsługi grilla

I tu zaczyna się prawdziwa zabawa z grillowaniem. Na pierwszy ogień leci prasa do burgerów, dzięki której usmażymy idealnie okrągłe i równo upieczone z każdej strony burgery. Akcesorium to ma ogromną zaletę, jaką jest prostota w obsłudze i przede wszystkim w myciu, kolejną rzeczą jest szpatułka do burgerów, dzięki której bez problemu obrócimy nasze burgery i nie narazimy je na rozerwanie, tak jak mogłoby się zdarzyć w przypadku używania szczypców czy widełek. Wśród akcesoriów znajdą się również maszynki do zmiękczania mięsa, szpile do szaszłyków, rożen, a nawet termometr do utrzymania odpowiedniej temperatury przygotowywanego mięsa.

Akcesoria dodatkowe

Z dodatkowych akcesoriów mamy do wyboru przede wszystkim te, które uchronią naszego grilla przed uszkodzeniem. Pierwszym z nich jest wodoodporna płachta, która jeśli grill stoi „pod chmurką”, zapobiegnie przedostawaniu się wody do środka oraz osłoni go przed mocnym promieniowaniem słonecznym. Zaopatrzyć się również możemy w uchwyt do rusztu, którym podniesiemy go bez narażania się na poparzenia.

 

źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert